Düzenli Depolama Sahaları Yapımı ve İşletmesi Hizmetleri / Anasayfa

HİZMETLER
Atık Toplama Hizmetleri
Yıkama ve Temizlik Hizmetleri
Geri Kazanım Hizmetleri
Düzenli Depolama Sahaları Yapımı ve İşletmesi Hizmetleri
Aktarma İstasyonları İşletmesi
Entegre Atık Yönetim Hizmetleri

Düzenli Depolama Sahaları Yapımı ve İşletmesi Hizmetleri

Ayrıştırmaya tabi tutulduktan sonra arta kalan katı atıkların depolandığı, çevreye yayılacak kokuyu azaltmak için üzeri toprakla kapatılan ve havalandırma ve sızıntı suyu kontrolü sistemine, sahip çevre sever düzenli depolama yerleri, yerleşim bölgelerinden olabildiğince uzak bölgelere kurulmaktadır.

Ülkemizde oluşan çöplerin özellikleri genel olarak; %65-70 oranında biyolojik olarak bozulabilir organik atıklardan, %20-24 oranında geri kazanılabilir atıklardan ve %13-16 oranında ambalaj atıklarından oluşmaktadır.

Düzenli Atık Depolama ve Bertarafı

• Atıkların bertaraf edilmesinde tartışmasız en ucuz ve basit yöntem uygun arazilerin bulunduğu şartlarda düzenli depolama tesisleridir.

• Uygun atık transfer sistemleri ile yerleşim yerlerine optimum mesafede bulunan transfer istasyonlarına sevk edilen atıklar sıkıştırma ekipmanları ile yüksek tonajlı araçlara yüklenerek düzenli depolama sahalarına sevk edilir.

• Özel olarak geçirmezlik tabakaları uygulanan, çöp sızıntı suları için tahliye boruları ve gaz toplama sistemleri ile donatılan alanlara ince tabakalar halinde iş makineleri ile serilen atıklar, sıkıştırma araçları ile sıkıştırılarak birim alanda mümkün olduğu kadar yüksek oranda atığın stoklanması sağlanır.

• Albayrak grubu Türkiye’nin en büyük şehri olan ve 17 milyon nüfuslu İstanbul’un atık transfer ve düzenli depolama hizmetlerini 1992 yılından itibaren olmak üzere gerçekleştirmektedir.

  • Düzenli Depolama Sahaları Yapımı ve İşletmesi Hizmetleri
  • Düzenli Depolama Sahaları Yapımı ve İşletmesi Hizmetleri
  • Düzenli Depolama Sahaları Yapımı ve İşletmesi Hizmetleri
  • Düzenli Depolama Sahaları Yapımı ve İşletmesi Hizmetleri
Evsel Atık ToplamaHafriyat, Moloz ve Atık Eşya ToplamaKaynağında Ayrı ToplamaÇevre Denetim HizmetleriAraç ve Makine ile Süpürme HizmetleriEl İle Süpürme HizmetleriKonteyner Yıkama ve DezenfeksiyonYıkama HizmetleriBuharlı Yıkama ve SterilizasyonMesken Temizliğiİbadethane TemizlikleriBina İçi TemizlikPark Bahçe ve Yeşil Alanların Bakımı ve TemizliğiAmbalaj Atıkları Toplama ve Geri Dönüşüm İşlemleriOrganik Atık Ayrıştırma TesisiBiyometanizasyonKompost ve Gübre Elde EdilmesiRDF Atıktan Türetilen YakıtDüzenli Atık Depolama ve Bertarafı
YENİLİKLER & BİZDEN HABERLER